Cariere

Cariere

Posturi disponibile in Resita

Operator CNC pentru prelucrari mecanice (strunjire CNC si frezare CNC).
Job Full Time, în Reșița. Nr. locuri disponibile: 5.

Cerințe

  • Absolvent scoala profesionala sau studii medii profil tehnic
  • experienta operator CNC ( sau pe masini conventionale frezare, strunjire)
  • experienta in productie reprezinta un avantaj
  • persoana cu nivel ridicat de adaptabilitate
  • cunoasterea limbii engleze si/sau germane reprezinta un avantaj

Responsabilitati

  • citirea si intelegerea documentelor de lucru, desenelor tehnice, a instructiunilor si planului de verificare
  • incarcarea si accesarea programelor cu comanda numerica
  • Pregatirea sculelor si a masinii pentru prelucrare
  • operarea si supervizarea masinilor CNC: freza, strung
  • verificarea si masurarea pieselor produse

Beneficii și facilităţi suplimentare

  • Tichete de masă pentru fiecare zi lucrătoare din lună
  • Transport asigurat din partea companiei
  • Acordare ajutor financiar şi zile libere plătite pentru evenimente deosebite în familie (căsătorie angajat, naştere copil sau deces în familie)
  • Cadouri pentru copiii minori ai angajaţilor, acordate cu ocazia Crăciunului
  • Servicii medicale de medicina muncii prin furnizori privaţi
  • Primă de Crăciun
  • Spor pentru orele de noapte
  • Spor pentru orele suplimentare
  • Spor de fidelitate in functie de vechime in companie
  • Oportunităţi pentru elevii scolii profesionale duale
Cariere

Școala Profesională Duală

Incepind cu anul școlar 2017-2018 , anul de inaugurare al invatamintului professional dual in Resita, S.C.Prodmec S.A. a fost unul din primii agenti economici , care au semnat contractul Tripartit de formare profesionala cu Colegiul Tehnic Reșița si Primăria Municipiului Reșița.

In cadrul parteneriatului de pregătire practică cu Colegiul Tehnic Reșița asiguram formare practica pentru urmatoarele meserii:

  • Operator mașini unelte cu comandă numerică
  • Strungar
  • Sudor
  • Lăcătuș

În cadrul scolii profesionale duale elevii au ocazia de a învăţa în condiţiile cele mai moderne şi performante, meserii tehnice căutate pe piaţa muncii. După 3 ani de pregătire cu accent sporit pe pregătirea practică, elevii vor ieşi de pe băncile şcolii cu competenţele necesare de a începe o carieră profesională, având prioritate la angajare la agenţii economici implicaţi în pregătire practică.